Coworking vs. Biuro serwisowane – różnice i podobieństwa

Biura serwisowane oraz coworking służą do pracy biurowej, jednak skierowane są do dwóch, różnych grup klientów. Otwarte przestrzenie coworkingowe sprzyjają atmosferze współpracy i wspólnego działania. Biura serwisowane projektowane są w taki sposób, by były do pewnego stopnia modyfikowalne i adaptowalne, zgodnie z potrzebami poszczególnych najemców. Czym różnią się biura serwisowane od przestrzeni coworkingowej? Jakie są podobieństwa pomiędzy tymi dwoma rodzajami powierzchni elastycznych? Kto korzysta z coworkingu, a kto z biur serwisowanych?

Prywatność w biurze serwisowanym

W ramach biura serwisowanego otrzymujemy przede wszystkim prywatność, personalizację i bezpieczeństwo. Są one w pełni wyposażone w meble, urządzenia oraz infrastrukturę informatyczną. Możemy również castomizować przestrzeń biurową, aby była łatwo identyfikowalna dla klientów. Logo na drzwiach wejściowych, motywujące zdania przyklejone na ścianie, personalizowane obrazy to tylko nieliczne elementy castomizowanych biur serwisowanych. Powierzchnia elastyczna, dedykowana jednemu najemcy powinna dawać jego pracownikom wszystkie narzędzia do osiągnięcia możliwie wysokiej produktywności. Użytkownicy powinni mieć do dyspozycji wygodne i ergonomiczne stanowiska, a wydzielone od pomieszczeń pracy powierzchnie rekreacyjne powinny pozwolić na odpowiedni wypoczynek w ciągu długiego dnia roboczego. Korzyścią jest to, że do takich biur wchodzi się i można działać od razu.

Współcześni przedsiębiorcy chcą biur szytych na miarę. Staramy się dopasować do zmieniającej się sytuacji biznesowej i ekonomicznej każdego z naszych klientów. Powierzchnia elastyczna wpisuje się w dzisiejszą kulturę „instant” – na żądanie. Wszystko na już. Szybko i dobrze. Zainteresowanie również okazują duże korporacje, które doceniają biura serwisowane. To rodzaj powierzchni elastycznej, tylko na szerszą skalę. – mówi Joanna Nowak – Pawelec

Coworking dla mikro przedsiębiorcy

W przypadku przestrzeni coworkingowych jest nieco inaczej, niż w przypadku biura serwisowanego. Coworking to przede wszystkim elastyczność i mobilność miejsca do pracy. Największą różnicą jest to, że biuro serwisowane klient może do siebie dopasować, a osoba korzystająca z coworkingu nie. Dostaje on od nas miejsce do pracy bez możliwości personalizacji. Wielu z nas kojarzy hot deski, czyli miejsca, z których możemy korzystać w dowolnym momencie, jednak nie są one na stałe tylko dla nas. Coworking skierowany jest przede wszystkim do osób prowadzących działalność gospodarczą, jednoosobową lub z małym zespołem. Mikro przedsiębiorca oraz freelancerzy, wolne zawody czy osoby, które nie mają w domu optymalnych warunków do pracy to najczęstsi klienci coworkingu. Otwarte przestrzenie coworkingowe sprzyjają atmosferze współpracy i wspólnego działania. Przestrzenie rekreacyjne często są miejscem, gdzie rodzą się nie tylko nowe znajomości, ale i nowe pomysły.

Krótkie umowy i dopasowanie usług do klienta w obu modelach

Krótkie umowy, wysoka jakość, dopasowanie usług dla przedsiębiorcy – to elementy wspólne dla biur serwisowanych i coworkingu. Firmy oferujące wynajem powierzchni elastycznych świadczą usługi, których nie spotkasz w „zwykłym” biurze. Każde biuro dopasowywane jest do potrzeb konkretnego klienta.

Każdy najemca ma możliwość korzystania z sal konferencyjnych, używając do rezerwacji systemu online. Podczas pracy pracownicy mogą spokojnie rozmawiać w budkach telefonicznych. To duże ułatwienie, które pozwala na komfort pracy dla każdego. Pełna infrastruktura IT tj. dostęp do drukarek, skanerów sieciowych oraz  redundantnego internetu pozwalają najemcom współpracować z każdym współpracownikiem czy klientem, bez względu na lokalizację, w której się on znajduje. W pracy warto zadbać o Work Life Balance. Pokoje chillout, wewnętrzna kawiarnia oraz wyposażona kuchnia pozwalają na chwilę odpoczynku.

Krótkie umowy są w dzisiejszych, zmiennych czasach dużą korzyścią. Nie musisz wiązać się umową na kilka lat i martwić się potem, co zrobić, kiedy przyjdzie kolejna niezaplanowana sytuacja tj. pandemia czy wojna.

Warto również korzystać z Kart Klubowych. Klienci mają do dyspozycji dwa rodzaje kart, które dają im pełną elastyczność – FlexFreedom oraz FlexClub.

Pierwsza z nich skierowana jest do stałych najemców i ich pracowników. Druga natomiast to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać z biur okazjonalnie. Obie uprawniają do korzystania z szeregu korzyści dostępnych w naszych biurach.

 

Skontaktuj się z nami

Masz pytania albo chciałbyś umówić się na spotkanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

+48-12-376-42-94

letsgo@loftmill.com

Wypełnij formularz

Napisz do nas